חומוס, טחינה גולמית ומה שביניהם

חומוס, טחינה גולמית ומה שביניהם

חומוס, טחינה גולמית ומה שביניהם

 

כשחושבים על חומוס, אחד המאכלים האהובים ביותר בישראל, באופן הכי טבעי שיש, עולות לא מעט אסוציאציות שונות: חומוסיה וחומוס ביתי, פיתה, פלאפל, בהדונס וכמובן, איך אפשר בלי ממרח טעים ואהוב לא פחות- הטחינה!

בדומה לחומוס, לטחינה אין-ספור סוגים, מרקמים וטעמים. אך היום, נתמקד בטחינה בצורתה הגולמית- וכיצד היא תשפיע על מרקם החומוס כשנצרף אותה למתכון. אוהבים חומוס? אוהבים טחינה? אז הכתבה הבאה, היא בדיוק בשבילכם!

 

היתרונות הבריאותיים של הטחינה

טחינה היא ממרח העשוי מגרעיני שומשום טחונים- בדיוק כפי שמרמז שמה. הטחינה הגולמית מכילה 100% שומשום, אותנטית, איכותית וללא ספק טעימה.

הטחינה עשירה בסידן, מכילה ברזל ומינרלים רבים כמו: אשלגן, מגנזיום ואבץ, בנוסף לחלבון, וויטמנים מסוג B! יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הטחינה היא גם מקור לשומן- וכדי להנות מתכונותיה הנהדרות, מומלץ להקפיד על אכילתה במידה.

 

גם החומוס- בריא יותר ממה שחשבתם

הידעתם? בניגוד למה שחושבים- גרגרי החומוס הם דלי שומן, משביעים, בעלי סיבים תזונתיים, עשירים בחלבון, נוגדי חימצון, וויטמינים ומינרלים! בחומוס ביתי או חומוס טרי מחומוסיה משובחת- אף יישמרו כל היתרונות הנהדרים שציינו באופן טבעי- ללא חומרים משמרים!

 

השילוב המנצח- חומוס עם טחינה!

בוודאי כבר נתקלתם בו אם חיפשתם חומוס בתל אביב, חומוס במרכז או בצפון, בחומוסיה בדרום, או אפילו במתכונים השונים לחומוס ביתי!

כשמוסיפים טחינה גולמית לחומוס, מלבד לוויטמנים, מינרלים או יתרונות בריאותיים נוספים,

נזכה לטעם עשיר יותר- וליתרון מהותי שאין לזלזל בו- המרקם המושלם!

 

כדי להגיע למרקם האידיאלי, חשוב שהטחינה תהיה איכותית ביותר, כמו גם להקפיד על יחס בין החומוס לטחינה- כשהיחס הרצוי יכול להשתנות מאדם לאדם, לפי העדפותיו. גם לתהליכי ההשרייה של החומוס, הבישול, הערבוב בין החומוס לטחינה והוספת מרכיבים שונים כמו מים ולימון לדוגמא- השפעה על המרקם הסופי. לחובבי הבישול וההכנה, הגעה אל המרקם האידיאלי של החומוס בשילוב טחינה גולמית- הוא בהחלט אתגר חומוס ביתי מהנה! לאלה מביניכם שפחות, החומוסיה תהיה פתרון נהדר!

 

החומוס בתל אביב או החומוס במרכז הארץ של בהדונס עשוי באהבה מזני חומוס נבחרים, טחינה איכותית וכמובן הניסיון המקצועי והשירות שלנו! נשמח לארח אתכם, אצלנו בבהדונס, בכל עת.