סוגי החומוס בישראל

סוגי החומוס בישראל

סוגי החומוס הנפוצים בישראל- כל מה שרציתם לדעת

 

המאכל האהוב העשוי מגרגרי חִמְצָה טחונים (המוכרים לנו כגרגרי חומוס), אשר מוגש בכל חומוסיה כממרח ומלווה כמובן בפיתה- החומוס, הוא מבין המאכלים הפופולריים ביותר בישראל, במזרח התיכון- ואף זוכה ליותר ויותר אהדה ברחבי העולם! מלבד ידיים טובות, ניסיון ומתכון מנצח- הטעם והמרקם של החומוס, מושפעים גם מבחירת זן החומוס עצמו. תהיתם באיזה זני חומוס משתמשים בחמוסיה, או מהם הזנים המומלצים לחומוס ביתי? הגעתם למקום הנכון! אנו נשמח  לחלוק אתכם מהידע אותו צברנו בבהדונס במשך השנים- וממש כאן, תמצאו את כל התשובות:

 

הכי ישראלי

הביקוש וצריכת החומוס העולה, כמו גם היותו חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית- לא רק שיצרה תרבות של ממש, אלא גם תרמה לא מעט לחקלאות הישראלית- עם זני חומוס תוצרת הארץ, כחול-לבן! הדס, ירדן, בר, ברעם, יאיר, נריה, רז וזהבית הם הזנים הגדלים בישראל- וסביר להניח שבכל חומוסיה, תתקלו לפחות באחד מהם.

 

החומוס בישראל גדל בהתאמה לאקלים וחסכוני במים. השמות השונים של הזנים, נבחרו ונקראו על שם אלה שחקרו ופיתחו אותם, או קרובי המשפחה שלהם אם בחרו בכך.

בין הזנים השונים, הבדלים בגודל, במרקם, בצבע וכמובן, גם בטעם. בעבר היה ההדס הזן הפופולרי ביותר, אך כיום אלה הם הזהבית והירדן.

 

נעים מאוד, זהבית

להכנת ממרח חומוס מנצח, לרוב, ההעדפה היא להשתמש בזנים להם גרגרים קטנים עד בינוניים וקליפה דקה המתפרקת או הופכת לשקופה במהלך הבישול. עם הזן המתאים, קל יותר להשיג את המרקמים והטעמים המבוקשים- ואף החומוס עצמו, יהיה קל יותר לעיכול.

גרגרי חומוס מסוג זהבית הם בגודל בינוני, בצבע קרם ועם מעט חספוס! הטעם הטבעי של הזהבית- שיש שיגידירו כניטרלי, משתלב נהדר עם כל תיבול שנבחר- בחומוסיה או בבית, ואפילו עם זני חומוס נוספים.

 

 

מבולגריה באהבה

זן נוסף, שאמנם אינו ישראלי אך אהוב ביותר בישראל, הוא הבולגרי. חומוס מזן בולגרי, מזכיר מעט את הזנים הישראליים רז והדס בטעמו- אך בגודלו ומרקמו, מזכיר את הזהבית. מדובר בגרגרי חומוס להם טעם עז, אך כמובן- בטעם שכולנו אוהבים! אל המרקם האידיאלי שמלווה את הטעם, ניתן להגיע עם גרגרי הזן הבולגרי ללא מאמץ.  

 

חומוס בתל אביב, חומוס במרכז וברחבי הארץ- בהדונס

סביר להניח שתרצו להנות מטעם של חומוס ביתי בכל חומוסיה- ואנחנו בבהדונס, נהנים להכין עבורכם חומוס עשיר וטעים, בדיוק כפי שאתם נהנים לאכול ממנו! להכנת החומוס, אנחנו משתמשים בזני הזהבית והבולגרית, במתכון ייחודי וטעים במיוחד! אז אם אתם מחפשים חומוס בתל אביב או חומוס במרכז וברחבי הארץ- אנו ממתינים לכם בכל אחד מסניפי בהדונס.